نکات مهم در مورد امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

نکات مهم در مورد امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹ بازدیدها : 5383

نکات خیلی مهم در مورد امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

 

 

 • امتحانات پایان ترم دروس عمومی در سامانه آزمون مجازی دانشگاه پیام نور به نشانی edu.pnu.ac.ir برگزار می شود. امتحانات سایر دروس بصورت حضوری خواهد بود. آدرس سامانه در ذیل کارت ورود به جلسه درج شده است لطفا به اطلاعات نوشته شده دقت نمایید.
 • برای شرکت در امتحانات پایان ترم، داشتن کارت ورود به جلسه(گزارش 428 دریافت شده از سامانه جامع گلستان) و کارت شناسایی معتبر عکسدار الزامی است.
 • برای دریافت کارت ورود به جلسه نباید بدهی شهریه داشته باشید. اگر بدهی شهریه داشته باشید، ابتدا باید آن را پرداخت کنید و سپس کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید. به خاطر داشته باشید که بعد از پرداخت شهریه، گاهی بین یک تا دو روز زمان می برد که پرداخت شما در سیستم اعمال شده و دسترسی شما برای دریافت کارت فراهم شود.
 • احتمال دارد برخی از امتحانات حضوری دانشجو هم بصورت الکترونیکی باشد، ولی نه از طریق سامانه مجازی. بلکه دانشجو باید در دانشگاه حاضر شده و به حوزه آزمون الکترونیکی برود. (کلیه آزمونها چه بصورت حضوری چه بصورت الکترونیکی در دانشگاه برگزار می گردد و صرفا دروس عمومی به صورت غیرحضوریمی باشد.)
 • یک مداد سیاه نرم پررنگ، یک خودکار آبی یا مشکی، یک پاک کن و ماسک با خود به همراه داشته باشید.
 • در امتحانات حضوری دانشگاه پیام نور مهم است که شما حتما برروی صندلی در نظر گرفته و از پیش تعیین شده بنشینید. زیرا پاسخنامه شما تنها برروی همان صندلی قرار می گیرد. بنابراین حتما در روز امتحان نیم ساعت زودتر در دانشگاه حاضر شوید تا از شماره صندلیتان در حوزه آزمونی مطلع شوید.(شماره صندلی در هر نوبت آزمون در تابلو نصب می گردد.)
 • چنانچه در یک روز و یک ساعت، چند امتحان دارید لازم است که به مسئولین دانشگاه و یا مراقبین جلسه اعلام کنید تا تمهیداتی لازم برای شما فراهم شود. همچنین اگر در یک روز و یک ساعت، دو امتحان داشتید که یکی از آنها الکترونیکی بود، لازم است که ابتدا در آزمون الکترونیکی شرکت کنید و بعد در آزمون کتبی.
 • اگر آزمون شما بخش تشریحی داشت، حتما در برگه پاسخنامه تشریحی فقط برروی طرفی از برگه که مشخصات درج شده و بارکد دارد، جواب ها را یادداشت کنید. در هر دو طرف برگه تشریحی پاسخ ها را ننویسید. زیرا فقط قسمت روی پاسخنامه ها اسکن می شود. پس حتما هر برگه تشریحی را تنها در یک سمت آن یادداشت کنید.
 • سوالات تستی، نمره منفی ندارد. بنابراین سوالی را بدون پاسخ نگذارید.
 • چنانچه آزمون شما از دو بخش تستی و تشریحی تشکیل شده بود، دقت کنید که ابتدا به سوالات تستی پاسخ دهید. زیرا پس از اتمام زمان سوالات تستی، پاسخنامه های تستی جمع خواهد شد و در ادامه به سوالات تشریحی پاسخ دهید.
 • تکمیل کد سری سوال در پاسخنامه تستی با توجه به توضیحات مندرج بر روی صفحه اول سوالات توسط دانشجو الزامی می باشد.
 • پاسخنامه سؤالات تستی حتماً با مداد مشکی پررنگ تکمیل شود .(قسمتهای خالی به دقت تکمیل شود و خارج از کادر نباشد) مشخصات کامل دانشجویان به ویژه شماره دانشجویی در قسمت بالای پاسخنامه به صورت چاپی درج شده باشد. پاسخنامه تشریحی حتما با خودکار آبی یا مشکی نوشته شود.
 • به تعداد سوالات و زمان آن در سربرگ دقت نموده در صورت مشاهده هر گونه مغایرت مراقب یا مسئول جلسه را مطلع نماید. پاسخنامه ها به هیچ وجه تا خوردگی و خط خوردگی نداشته باشد( با توجه به حساسیت دستگاههای علامت خوان امکان تصحیح نخواهد بود به ویژه قسمت بارکد در پایین برگه های پاسخنامه) در صورت مشاهده هر گونه خرابی دربرگه دانشجو موظف است مسئول جلسه را مطلع نماید. شماره یا کد درس و نام درس مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون با پاسخنامه پرینت شده و بالای برگ سؤال می‌بایست یکی باشد. در غیر اینصورت قبل از پاسخگویی به سؤالات مراقب مربوطه را در جریان قرار دهید. تکمیل و امضای گوشه سمت راست پایین پاسخنامه تستی (آبی یا مشکی رنگ) با خودکار آبی الزامی می‌باشد.
 • امضاء لیستهای حضور و غیاب امتحانات با خودکار توسط دانشجویان الزامی می باشد در غیر اینصورت غایب محسوب خواهد شد و برگه وی تصحیح نخواهد شد .
 • خارج کردن برگه سؤالات و پاسخنامه ها از جلسات امتحانی ممنوع می باشد.
 • ثبت اعتراض در سامانه گلستان انجام می گیرد. راهنمای آموزش تصویری نحوه اعتراض و اعلام اشکال سوالات امتحانات در سایت دانشگاه پیام نور استان بوشهر قرار دارد. دانشجویان معترض به نحوه ي طراحی سوالات، پس از پایان هر جلسه آزمون و حداکثر یک هفته پس از برگزاري امتحان مهلت دارند در سیستم گلستان و از طریق قسمت مشاهده نتایج دانشجو- اعلام اشکال، نسبت به تکمیل فرم درخواست بررسی سوالات اقدام نمایند.
 • ورود موبایل(حتی در حالت خاموش)-کیف-جزوه و کتاب و.... به جلسه آزمونی ممنوع و تخلف می باشد در صورت لزوم وسایل خود را به تحویلداری ، تحویل دهید.